Jak dopasować bukiet urodzinowy do urody kobiety?

  Kwiaty wywołują w płci pięknej uczucia sympatii i zadowolenia, wiedzą o tym wszyscy przedstawiciele płci męskiej i wykorzystują tą oczywistość przy wszystkich możliwych okazjach. Bukiet urodzinowy dobrany ze smakiem ukazuje w pozytywnym świetle mężczyznę ze względu na jego kulturę osobistą i takt. Nie posiadając wiedzy fachowej na temat etykiety kwiatowej, warto posłużyć się profesjonalizmem florystów z kwiaciarni, którzy dopasują kompozycję kwiatową na urodziny nie tylko do wieku kobiety, ale również do jej cech zewnętrznych. Warto pamiętać, że „kwiat szczęścia najpiękniej rozkwita, gdy opromienia go światło miłości. Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia”.

  Wielu panów zastanawia się czy kolor włosów kobiety może wpływać na preferencje odnośnie konkretnych kwiatów. Okazuje się, że takie powiązanie występuje, a mianowicie?

  Panie o włosach ciemnych od szatynki do brunetki kochają rośliny o dużych kwiatach, dlatego kupując kwiaty urodzinowe należy wybierać spośród takich gatunków jak: storczyki, gerbery i róże. Kobiety o jasnych włosach miłują się w roślinach o takich samych odcieniach jak ich włosy, dlatego zamawiając bukiet urodzinowy należy wskazać na takie rodzaje kwiatów jak: białe róże czy beżowe lilie. Natomiast pani o włosach w kolorze płomieni ognia będzie zachwycona kwiatami urodzinowymi w barwach wyrazistych przybierających akcent purpury i nutę niebieską. W tych barwach występuje róża, storczyk, hortensja i hiacynt.  

 Czy rośliny  w doniczkach mogą zastąpić kwiaty cięte?

  Oczywiście, że mogą, obecnie panuje moda na wręczanie kwiatów urodzinowych w różnorodnych ozdobnych doniczkach. Taki podarunek pozostaje z solenizantem/ką na dłuższy czas i przypomina o dobrych intencjach i dobrym guście darczyńcy. Teraz nie tylko panie lubią zajmować się pielęgnacją roślin, panowie również chętnie je doglądają, ponieważ pozwala to im odstresować się po wyczerpującej pracy zawodowej.

  Najczęściej wybierane są kwiaty urodzinowe w doniczkach ceramicznych takie jak: róże, begonie, chryzantemy, cyklameny, azalie, fiołki, orchidee. Przed zakupem warto poświęcić trochę czasu, aby dokładnie zbadać świeżość rośliny, a wskazuje na nią twardość łodygi, barwa płatków oraz ich ilość. Jeżeli płatki opadają po potrząśnięciu doniczką, taka roślina długo nie będzie cieszyła oczu solenizanta.

  Wielu znanych poetów jak również skrytych piszących do szuflady, opisuje urodę kwiatów oraz ich związek z człowiekiem. Wspólnym mianownikiem jest życie, które toczy się zarówno w roślinie jak i w człowieku „ kwiaty, jak niepop­rawne nu­ty grają za­pacha­mi, by dos­to­sować się do człowieka melodii... „. Może właśnie, dlatego kwiaty urodzinowe to najlepszy upominek, który wywołuje radość, łagodność, rozczulenie, sentymentalność i życzliwość.