Kwiaty powiedzą najwięcej…

 

Róże, margerytki, gerbery, goździki… Wymieniać by tak było można bardzo długo. Kwiaty, kwiaty, kwiaty. To właśnie one towarzyszą człowiekowi w każdym momencie jego życia. To właśnie w nich tkwi magiczna siła. Zachwycają swoją różnorodnością, kolorystyką zapachami. Nie ma dwóch takich samych kwiatów. Każdy gatunek wygląda i pachnie inaczej. Nic wiec dziwnego, że ilu ludzi, tyle gustów. Każdy z nas kocha inne kwiaty. Niezaprzeczalnym faktem jest jednak to, że kwiaty potrafią zaczarować i zachwycić każdego.

Za pomocą kwiatów można powiedzieć bardzo dużo. Stanowią one najlepsze dopełnienie słów. Kwiaty starannie dobrane do gustu osoby, której zostają wręczone, potrafią czynić cuda. Kwiaty stały się najlepszym przekaźnikiem emocji. Kiedy wręczasz ukochanej bukiet złożony z czerwonych róż, każda z róż zdaje się szeptać : kocham Cię... Kiedy darujesz uśmiechnięte słoneczniki osobie, która przebywa w szpitalu, kwiaty zdają się mówić: wracaj szybko do zdrowia, uśmiechnij się. Kiedy chcemy podziękować komuś za przysługę, albo po prostu za obecność, każdy płatek wręczanych kwiatów zdaje się nieśmiało mówić: dziękuję za Twoją dobroć. Kwiatami można podziękować, kwiatami można przeprosić, kwiatami można pogratulować sukcesu. Kwiaty wręcza się we wszystkich najważniejszych momentach życia. To w kwiatach tkwi największa moc.

Każdy kwiat ma przypisaną symbolikę. Poznajmy, co oznacza podarowanie określonego gatunku kwiatów:

 

Bławatek- jestem nieśmiały

Bez- podziwiam Twoje piękno

Chryzantema- wieczność

Fiolek- oznaka skromności

Fuksja- nie będziemy razem, mimo Twoich starań

Gerbera- wyrazy szacunku

Goździk- kocham Cię

Irys- proszę, uwierz mi

Kaktus- ostrzeżenie

Konwalia- jesteś piękna

Lilia- mam poważne zamiary

Margerytka- niewinna miłość

Narcyz- jesteś bez serca

Niezapominajka- nie zapomnij o mnie

Róża- jesteś piękna, kocham Cię

Stokrotka- cieszę się, że jesteś

Tulipan- cieszę się na Twój widok

 

 

Znając tę symbolikę na pewno nie popełnimy gaf,y wręczając bliskiej osobie bukiet kwiatów i z pewnością przekażemy właśnie to, co chcieliśmy przekazać.

tytuł:

E-mail:

Wiadomość:
wpisz kod zabezpieczający:
+=      
wyślij